- Reklama -magazín

Stavba krbu aneb proč mít doma krbová kamna?

Možná si teď budete ťukat prstem na čelo s myšlenkou, že vlastnictví krbové vložky je zastaralý přežitek. Opak je ovšem pravdou, protože v drtivé většině moderních nemovitostí se nachází právě krbová vložka.

Lidé mají zkrátka i ve 21. století spoustu dobrých důvodů, aby standardní topný systém kombinovali se zdánlivě zastaralými krbovými kamny, které ovšem mají i v současné době nemalé opodstatnění. Jaké jsou tedy důvody k pořízení krbu?

Ušetříte za topení

Tahle výhoda se sice projevuje pouze u novostaveb, ale i tak vám přináší nezanedbatelné výhody. Jakmile budete s krbem počítat od prvních fází projektu, pak ušetříte nemalé peníze na zbytku topného systému. Moderní krbová vložka dokáže bez větších problémů vytopit celou místnost. Navíc pokud krb šikovně umístíte doprostřed nemovitosti, vytopí i několik místností najednou. Stavba krbu je tedy z tohoto pohledu velmi chytrý a efektivní krok.

Příjemná rodinná atmosféra

Dalším důvodem, proč byste se měli zamyslet nad výstavbou krbu, je vytvoření neopakovatelné příjemné atmosféry. Zvláště pokud máte romanticky založenou drahou polovičku, pak byste nad pořízením krbu měli vážně přemýšlet. Nic totiž nedokáže atmosféru v místnosti vybudovat tak silně jako plápolající plameny a teplo sálající z topeniště, které se nachází jen několik desítek centimetrů od gauče či křesla. I na toto byste však měli pamatovat, aby stavba krbu na klíč proběhla bez problémů.

Je topení v krbu ekologické?

O šetrnosti krbových kamen k životnímu prostředí se vedou velké polemiky již několik desítek let. Pravdou ovšem je, že jakmile budete v krbu topit čistě dřevem, uděláte pro budoucí generace dobrý skutek. Dřevo totiž patří k obnovitelným zdrojům energie a jeho spalování v žádném případě nezatěžuje přírodu tolik, jako topení plynem nebo dokonce starým olejem. Spalováním dřeva navíc získáte popel, jenž je možné využít jako ekologické hnojivo na zahrádce.

Vlastnictví krbu má samozřejmě i nevýhody, ale ty jsou více než vyváženy výhodami. Pokud byste i vy chtěli mít v obýváku krb, pak se obraťte na specializovanou společnost s žádostí o výstavbu.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Elektro revize spotřebičů — pro ochranu zdraví zaměstnanců

Jestliže provozujete jakýkoliv elektrospotřebič, je nezbytné respektovat předpisy, jejichž cílem je zajistit bezpečnost a...

Krvavý Měsíc: Jde o obávanou předzvěst armagedonu?

Krvavý Měsíc nebo krvavý úplněk je jev, který můžeme čas od času pozorovat na...

Kusové koberce zvelebí vaši domácnost

Nadešel konec celoplošných koberců? V bytech a domech se nejčastěji setkáte s hladkou plovoucí...

Tipy pro výběr barvy povlečení

Než si vyberete ty nejlepší barvy pro své povlečení , musíte se rozhodnout, jaký styl povlečení...

Profesionální vakuování i u vás v kuchyni: Prodlužte trvanlivost...

Uchovávání ve vakuu je moderní způsob skladování potravin. V čem tkví jeho výhody a...

Vybíráme ten pravý psací stůl

Ať už si zařizujete dětský pokoj či Vaši pracovnu, tak Vám na seznamu věcí,...

Comments