- Reklama -magazín

Z nepodařené dispozice nakonec vytěžili prosvětlený byt s krásnými výhledy

Z bytu v jedné z nejatraktivnějších částí Brooklynu byl překrásný výhled do rozlehlého Prospect parku. Jeho dispozice však za mnoho nestála.

Majitelé bytu na prestižní adrese se rozhodli pro rekonstrukci, která měla zásadně zasáhnout do nepříliš zdařilého dispozičního řešení. Na pomoc si přizvali architektonické studio Barker Associates Architecture Office, které vede Alexandra Barker, a pustili se do práce.

Základním požadavkem bylo sloučit obytné prostory do jednoho velkého multifunkčního celku s nerušeným výhledem do parku. Jelikož paní domu je cvičitelkou jógy, chtěla mít možnost využít velký prostor i na své cvičení a lekce.

Zařízení interiéru proto architekti navrhli tak, aby bylo možné kdykoliv jej jednoduše odsunout ke zdi a místnost od něj rychle „vyčistit“. Obývák je hlavním prostorem bytu s výhledem na zeleň a tomu odpovídá i její zařízení. Rostlinstvo viditelné za okny doplňuje množství zavěšených květináčů s pokojovými rostlinami na jedné z bíle vymalovaných stěn. Stěnu naproti zas oživuje série různě velkých obrázků a místo mezi okny gobelín s přírodními motivy.

Barevně je celý interiér laděný do světlejších přírodních tónů – zastoupena je škála béžové, terakotové a šedé, které doplňují decentní šedomodré potahy obou pohovek. Prostor působí velmi harmonickým a uklidňujícím dojmem, přitom však není ani trochu nudný.

Ze všech místností bytu je nádherný výhled, který je dnes hodnotnou součástí bydlení. Původní dispozice však nedovolovala tuto výhodu naplno využít.

Kuchyň má tvar písmene U. Linka je kombinací otevřených dubových polic a uzavřených bílých skříněk z produkce značky Ikea – vedle praktickém uspořádání s dostatkem pracovních ploch i místa na odkládání tak prostor získal vzdušnost bez nudností.
byt v Brooklynu FRANCIS DZIKOWSIKO / OTTO / V2COM

Kuchyň má tvar písmene U. Linka je kombinací otevřených dubových polic a uzavřených bílých skříněk z produkce značky Ikea – vedle praktickém uspořádání s dostatkem pracovních ploch i místa na odkládání tak prostor získal vzdušnost bez nudností.

Kolem jídelního stolu se z obývacího pokoje dostaneme do kuchyně, kterou architekti přesunu do středu bytu, takže tvoří srdce domova viditelné ze všech koutů. Zároveň je ale opticky oddělena od obývákové zóny ostrůvkem s kuchyňským dřezem a barovým pultem prostorově ukotveným k nosnému sloupu.

V kuchyni se barvy zintenzivňují zejména v místě sytě zelený obkladu za pracovní deskou, který vytváří výrazný geometrický vzor. Geometrie je vtipně využita iv obdélníkové nike nad jídelním stolem, a to nápaditým a přitom jednoduchým způsobem – pomocí naskládaných knih.

Bílé kovové barové stoličky rozmístěny podél dřevěného barového pultu jsou oděné do bílé kožešiny a dojem z celého prostoru je vesele okouzlující. V kuchyni ve tvaru písmene U je dostatek místa, pracovních ploch i úložných možností, při kterých se příjemně střídají otevřené police z přírodního dubu se skříňkami z Ikey uzavřenými bílými lesklými dvířky. Tato paleta materiálů a barev dodává interiéru vzdušnost i hravost zároveň.

Tip redakce
V novém interiéru se dají využít i staré dveře. Tyto kdysi sloužily ve skladu a po renovaci mají novou barvu i novou funkci v bytě.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Elektro revize spotřebičů — pro ochranu zdraví zaměstnanců

Jestliže provozujete jakýkoliv elektrospotřebič, je nezbytné respektovat předpisy, jejichž cílem je zajistit bezpečnost a...

Krvavý Měsíc: Jde o obávanou předzvěst armagedonu?

Krvavý Měsíc nebo krvavý úplněk je jev, který můžeme čas od času pozorovat na...

Kusové koberce zvelebí vaši domácnost

Nadešel konec celoplošných koberců? V bytech a domech se nejčastěji setkáte s hladkou plovoucí...

Tipy pro výběr barvy povlečení

Než si vyberete ty nejlepší barvy pro své povlečení , musíte se rozhodnout, jaký styl povlečení...

Profesionální vakuování i u vás v kuchyni: Prodlužte trvanlivost...

Uchovávání ve vakuu je moderní způsob skladování potravin. V čem tkví jeho výhody a...

Vybíráme ten pravý psací stůl

Ať už si zařizujete dětský pokoj či Vaši pracovnu, tak Vám na seznamu věcí,...

Comments